Vallelunga Entry Cup

28/09/2019 Jure

V Italijanskem pokalu Entry Cup, rezerviranem za dirkalnike Renault Twingo je v Vallelungi dvojno zmago slavil slovenski voznik Nik Stefančič. V 1. dirki je Stefančič, že na štartu prehitel prvega iz kvalifikacij Paola Tartabinija. Štefančič je dirko osvojil pred, pred rojakom Jakom Marinškom in Dinom Antoniom Draganijem,slednji je v zadnjih krogih uspel prehiteti Mateja Ivanušo. Peto mesto je pripadlo Giuseppeju Marechu, ki je v fotofinišu ubranil mesto pred  Luco Marechom. Paolo Tartabini, ki je dirko začel kot prvi je dosegel  sedmo mesto in utrdil prednost vodilnega v prvenstvu, sledili so: Manuel Marech, Vittorio Zazza in novinec Salvatore Bellanca, ki so zaključili prvo deseterico. Na 2. dirki je Stefancič zmagal  pred Luco Marechom in Marinškom, sledili so: Manuel Marech, Tartabini in Ivanuša, pri čemer je slednji izgubil peto mesto za nekaj tišočink sekunde. Zadnja dirka sezone se bo odvijala med  26. in 27. oktobrom na dirkališču Magione v bližini Perugie.