Odličen začetek sezone na Rally Kumrovec

05/03/2019 Jure

Alfred Kramer Jr. in Michael Uschan sta na prvem Rally-u sezone osvojila odlično drugo mesto v svoji kategoriji in 8. mesto v generalni razvrstitvi dirke.

Kljub temu, da Alfred Jr. še nikoli ni odpeljal Rally-a in je pred tem opravil samo 20 km test na zaprti cesti, je na dirki pokazal odličen tempo in se hitro prilagodil dirkalniku, in novem izzivu saj je pred tem tekmoval le na krožnohitrostnih dirkah.

V petek zvečer se je Rally začel z Superspecialom v Termah Tuhelj in že v drugi vožnji je odpeljal odlično in končal kot 5. v generalni razvrstitvi, prvi v svoji kategoriji in prvi med dvognanimi dirkalniki.

V soboto zjutraj na prvem pravem “brzincu” sta Kramer Jr.-Uschan , presenetljivo obdržala visok tempo in tudi po prvem delu dneva držala 9. mesto v generalni razvrstitvi in 2. mesto v svoji kategoriji.

Drugi del Rally-a sta Kramer Jr.-Uschan odpeljala rutinirano do cilja, saj je bil zaostanek za prvim v kategoriji prevelik, pred tretje uvrščenim pa sta imela tudi dovolj prednosti.

Tako sta Rally Kumrovec zaključila na odličnem 8. mestu v generalni razvrstitvi in 2. v svoji kategoriji.

Naslednji Rally nas čaka v Vipavski Dolini med 26-27.4, kjer bo na voznikovem sedežu sedel Stefan Kramer